O NÁS

      Našeho prvního LR jsme si pořídili v červenci 2002 do bytu s tím, že budeme jezdit na výstavy a pokusíme se o nějakou zkoušku lovecké upotřebitelnosti. Postupně nám začal demolovat byt, což jsme z počátku nesli velmi těžce. Nakonec nám došlo, že se snaží vylepšit náš domov, protože za každou zničenou starší věc, jsme si museli koupit novou.

      Při výcviku jsem nezačínal od nuly, protože od 11 let jsem se věnoval sportovní kynologii. Konkrétně plemeni Německý ovčák. Velmi mi pomáhal a radil Milan Šafařík z jehož CHS z Proutku náš žlutý pejsek pochází. Postupně jsme absolvovali všechny myslitelné zkoušky s většími či menšími úspěchy a tomuto plemeni absolutně propadli. Chtěli jsme dalšího pejska, ovšem do bytu to nepřicházelo v úvahu. Zadlužili jsme se tedy až do konce našich nebohých dní a postavili pejskům domek. Samozřejmě, že tam bydlíme  také. Druhý LR měl být také pejsek, ovšem po narození štěňátek nás Martin Bárta přesvědčil, abychom si vzali nejkrásnější hnědou fenku z vrhu. Od té doby nám vrtal v hlavě  červíček zkusit vlastní chov. Kellynka je totiž nejen velmi krásná, ale má také vynikající povahu a chuť do práce. Po zjištění nulových kyčlí a loktů bylo rozhodnuto. Naším cílem bude pokusit se udržet exteriér, povahu a práci u našich odchovů, protože nesouhlasíme se zahraničními pokusy o dělení na pracovní a výstavní linie.

      Každému zájemci o štěně nabídneme znalosti z výchovy, výcviku a výstav. Pomoc při výcviku nebo předvedení psa na zkouškách.

                 Držte nám palce.

                               Jan, Šárka a Monča Vandovi

Září 2014
 
Říjen 2008
Dne 2. 7. 2019 byl mému manželovi přiznán stříbrný Vůdcovský odznak KCHLS II. stupně
za celkem 11 psů /10 labradorů a 1 flata/, vycvičených a předvedených na zkouškách lovecké upotřebitelnosti.
Udělení odznaku proběhlo v neděli  4. 8. 2019 na vyhlášení  XVI. ročníku Poháru Světa myslivosti v Kosičkách, v naší sousední honitbě.  
Honzi, moc Ti gratuluju, jsi borec.